Příslušenství pro kotle a kamna na pelety či kukuřici

Zabýváme se také výrobou šnekových a pneumatických dopravníků pro dopravu granulovaného paliva pro kotle a kamna pelety. Zde dopravníky slouží pro transport pelet z nákladového prostoru auta do skladovacích nádob umístěných například ve sklepě, zásobníky můžou být zakopané v zemi nebo se může jednat o venkovní nadzemní sila. Dopravníky lze také použít pro dopravu pelet z těchto zásobníků přímo ke spotřebě v kotlích nebo kamnech na pelety či kukuřici.

Jedná se o různé šnekové dopravníky s hřídelí o maximální délce 3.000 mm. Šnek je veden v kovové nebo plastové trubce o vnějším průměru 110 mm. Dopravník je osazen třífázovým elektromotorem 0,75 kW.

šnekový dopravník


 

šnekový dopravník

Polotovary na výrobu šnekových dopravníků, sestavený šnek v našem předváděcím centru

Zabýváme se také pneumatickou dopravou pelet. Jedná se o potrubní nebo hadicový systém, který dokáže pelety transportovat na vodorovnou vzdálenost až 15 metrů a na svislou vzdálenost 5 metrů. Pohon je zajištěn proudem vzduchu, který vytváří výkonný ventilátor. Systém je buďto uzavřený (vzduch koluje v uzavřeném okruhu, bezprašný systém), nebo v otevřeném okruhu, kdy na jedné straně je nasáván vzduch a na druhé straně jsou vylučovány pelety (tento systém je prašný). Jde tedy o sací nebo tlačný systém. Takto lze pelety dopravovat například z auta do sklepa, nebo z jedné nádoby do druhé (skladovací a operativní).

sací dopravník


 

tlakový dopravník